نحوه صحیح استفاده از ضد آفتاب - الا اسکین | محصولات پوست و مو

مجله زیبایی اِلا

نحوه صحیح استفاده از ضد آفتاب

ضد آفتاب

پس از اینکه شما یک کرم ضد آفتاب مناسب و با کیفیت مخصوص پوست خود تهیه کردید نوبت به یک مرحله بسیار حیاتی یعنی روش صحیح استفاده از ضد آفتاب می رسد.استفاده از کرم ضد آفتاب در عین مهم بودن بسیار ساده است و تنها با رعایت چند نکته می توانید به درستی از ضد آفتاب استفاده کرده و نهایت پوشش و حفاظت را برای پوست خود در برابر نور خورشید ایجاد کنید.

نکات مهم در مورد استفاده درست از ضد آفتاب ها

ضد آفتاب ها را باید بر اساس نوع جذب و ساختاری که دارند 15 تا 30 دقیقه قبل از قرار گرفتن در معرض نور خوشید استفاده کرد.مثلا ژل ضد آفتاب ، اسپری ضد آفتاب و فلوئید ها دارای جذب بالایی هستند پس کافیست 15 تا 20 دقیقه قبل از خروج از منزل استفاده شوند اما کرم های ضد آفتاب ، لوسیون ها جذب کندتری دارند پس 30 دقیقه قبل باید استفاده شوند .زیرا در صورتی ضد آفتاب جذب پوست نشده باشد نمی تواند فعالیت خود را علیه پرتوها شروع کند.

برای پوشش دهی کامل پوست به ضد آفتاب باید 1 تا 2 بند انگشت از ضد آفتاب را برداشته و علاوه بر کل صورت (بجز دور چشم و روی لبها) بر روی گردن و گوش نیز بزنید.در استفاده از ضد آفتاب ها دست و دل باز باشید و هیچوقت به مقدار کم از آن استفاده نکنید.

در صورتی که با پدهای آرایشی می خواهید کرم ضد آفتاب را روی صورت پخش کنید باید توجه داشته باشید که مقداری از ضد آفتاب در داخل پد آرایشی جذب می شود و بر روی پوست شما قرار نمی گیرد پس اگر از ضد آفتاب به اندازه 1 یا 2 بند انگشت استفاده می کنید و با نوک انگشتان خود آن را ماساژ می دهید ؛ به وسیلهخ پد آرایشی باید مقدار استفاده را بیشتر کنید.

ضد آفتاب خود را هر 3-4 ساعت تمدید کنید . نیازی نیست برای هر تمدید ضد آفتاب صورت خود را بشوئید مگر اینکه بجز ضد آفتاب بر روی پوست شما آلودگی و گرد و غبار و یا آرایشی قرار داشته باشد.
در صورتی که در طی یکی از مراحل درمانی پوستی مثل لیزر درمانی ، درمان لک ، لایه برداری ، درمان جوش و… قرار دارید حتما ضد آفتاب را هر 2 ساعت تمدید کنید زیرا در این مدت پوست شما بسایر حساس و نازک تر شده و پرتوهای فرابنفش خورشید می توانند باعث آفتاب  سوختگی و ایجاد لک و تیرگی بیشتری بر پوست شما شوند

اگر پوست شما دارای کک و مک است باید بدانید که تنها راه  کم هزینه ای که می تواند شما را از شر کک و مک خلاص کند استفاده مداوم از ضد آفتاب هاست.

در روزهای برفی نیز باید از ضد آفتاب استفاده شود زیرا نور خورشید و اشعه های آن به سطح شفاف و سفید برف برخورد کرده و دوباره به اطراف بازتاب می شوند . این بازتاب نور را حتی می توان از اذیت شدن چشم ها در روزبرفی متوجه شد.به همین دلیل است که کوهنوردان از عینک استفاده می کنند و از طرفی پوست آنها دچار سوختگی می شود . چون تمامی نور به محیط بازتاب داده شده و به پوست برخورد می کنند

در روزهای ابری ، مه آلود نیز از ضد آفتاب استفاده شود.هرچند که ابرها تا حدی از عبور اشعه های یو وی جلوگیری می کنند اما باز هم بخشی از پرتوها از ابر و مه قابل عبورند . پس خطرات ناشی از پرتوهای فرابنفش در چنین وضعیت آب و هوایی نیز برقرار است.

سعی کنید بین ساعات 10 صبح تا 4 بعد از ظهر که شدت تابش نور خورشید بیشتر است از منزل خارج نشده و در منزل بمانید ولی همچنان ضد آفتاب زدن را فراموش نکنید.

در صورتی که قصد شنا کردن در استخرهای روباز را دارید و یا شنا در رودخانه یا دریا که هیچ سقفی برای آنها وجود نداشته و نورخورشید مسقیم می تابد ؛ حتما قبل از خیس شدن ازضد آفتاب های مقاوم در برابر تعریق و آب استفاده کنید و همچنین به محض خروج از آب بدن را خشک و ضد آفتاب بزنید زیرا قطرات آب مانند ذره بین عمل می کنند و برای تبخیر خود ، هنور خورشید را به خود جذب می کنند در نتیجه پوست بیشتر دچار آفتاب سوختگی و خشکی خواهد شد.

برای محافظت از پوست دور چشم حتما از ضد آفتاب های دور چشم و یا کانسیلرهای دارای spf استفاده کنید.هرگز از ضد آفتاب صورت خود برای اطراف چشم استفاده نکنید زیرا پوست اطراف چشم بسیار حساس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

آواتار موبایل
منوی اصلی x
X